
Reis terug in de tijd tijdens de Nationale Archeologiedagen
08 juni 2023 door Redactie CultuurWerkt!Tijdens de Archeologiedagen krijgen bezoekers de kans om archeologische vondsten van dichtbij te bekijken en meer te leren over het onderzoek en de technieken die archeologen gebruiken. Sommige gelukkigen kunnen zelfs deelnemen aan opgravingen en zo actief meewerken aan de ontrafeling van het verleden. Bezoekers ontmoeten archeologen, kunnen vragen stellen en een exclusief kijkje nemen achter de schermen van de archeologische wereld.
Het programma van de Archeologiedagen is bijzonder gevarieerd en verspreid over het hele land. Iedereen die geïnteresseerd is in wat er in de bodem gevonden is, kan komen kijken in open (onderwater) depots of één van de vele archeologische musea bezoeken.
Vaak hebben zij voor de archeologiedagen een speciaal programma. Mensen die naar buiten willen kunnen zich aansluiten bij een archeologische fiets- en wandeltocht, of op stap met meet archeologieapp. En hoe fascinerend is het om mee te kijken bij een opgraving. Dit jaar kunnen we over de schouders van de archeologen meekijken naar sporen uit de late prehistorie en naar een opgraving van de Limesweg. De jongste archeologen in spe kunnen door het hele land graven, bouwen, spelen en onderzoeken. En er is meer, veel meer.
Ook dit jaar heeft archeologisch Nederland weer een veelzijdig programma samengesteld. In alle provincies worden honderden activiteiten georganiseerd en iedereen is uitgenodigd om deel te nemen. Ontdek de fascinerende wereld van de archeologie tijdens de Nationale Archeologiedagen.
Voor meer informatie over de verschillende activiteiten en het volledige programma van de Nationale Archeologiedagen, kun je terecht op www.nationalearcheologiedagen.nl.

Sisterhood als strijdmiddel: ‘A plastic state of mind’ raakt je recht in het hart
In ‘A plastic state of mind’ vertelt regisseur Gavin-Viano met een all female cast een indringend verhaal over overleven, veerkracht en verbondenheid tijdens de Tweede Liberiaanse oorlog. Een voorstelling die niet alleen confronteert, maar ook ontroert, prikkelt en troost biedt.

Op blote voeten over glas: GeoFort laat jongeren bouwen aan een kleurrijker toekomst
Met het zomerse project “Glas als Grondstof” slaat GeoFort een brug tussen duurzaamheid, kunst en educatie. Jongeren werken met afgedankt glas aan nieuwe kunstwerken voor het unieke blotevoetenpad op het fortterrein, onder begeleiding van kunstenares Moos.
Het CultuurWerkt! Magazine is voortaan te lezen zonder in te loggen. Wil je graag profiteren van ons culturele aanbod? Dat vind je voortaan in de Alleo app.