Willem van Oranje verovert Delft met theaterspektakel
29 april 2025 door Quirien SchonenbergIn Delft, de stad waar Willem van Oranje zijn laatste jaren doorbracht, verrijst een theater speciaal voor een musical die minstens zo groots is als zijn naamgever. In het Prinsentheater kunnen straks 1300 bezoekers zich laten meevoeren in een verhaal over moed, macht en idealen. Geen stoffige les, maar een wervelende voorstelling waarin verleden en heden samenkomen.
Acteur Joris Smit kruipt in de huid van Willem, terwijl Sofia Ferri de rol van zijn geliefde Eva Elincx vertolkt. Ook Sjoerd Spruijt en Roben Mitchell zijn aan de cast toegevoegd. De regie is in handen van Theu Boermans, bekend van onder andere Soldaat van Oranje, die samen met Frans van Deursen het script schreef.
Het project kende een lange adem. Oorspronkelijk bedacht door Rick Engelkes, kende de musical flink wat hobbels onderweg. Door financiële tegenwind leek het doek te vallen voordat het stuk überhaupt in première kon gaan, maar met hulp van investeerder Arthur Oudshoorn kreeg de productie nieuw leven. Zijn motivatie? In een tijd van polarisatie is het verhaal van tolerantie en vrijheid dat Willem belichaamt belangrijker dan ooit.
En dat verhaal wordt groots verteld. Denk aan roterende tribunes, imposante projecties, live scènes met paarden en een toneel dat geschiedenis en spektakel in elkaar laat overvloeien. Willem van Oranje wordt een echte belevenis, exclusief te zien in Delft, zeven dagen per week.
Een praatje met Rembrandt in Heerlen
Alsof hij nooit is weggeweest: vanaf eind augustus kun je in het centrum van Heerlen zomaar een praatje maken met Rembrandt van Rijn. Geen acteur in kostuum, maar een innovatieve AI-installatie die de schilder van de Gouden Eeuw tot leven wekt.
INFARCT: Peter Heerschop en Viggo Waas brengen een aangrijpende ode aan vriendschap en veerkracht
Wat gebeurt er wanneer het leven van de een plotseling stilvalt en de ander besluit naast hem te blijven staan, ongeacht de zwaarte van de weg? In de documentaire INFARCT vertellen cabaretiers en levenslange vrienden Peter Heerschop en Viggo Waas het verhaal van een herseninfarct dat alles veranderde, maar ook nieuwe betekenis gaf aan verbondenheid.
Het CultuurWerkt! Magazine is voortaan te lezen zonder in te loggen. Wil je graag profiteren van ons culturele aanbod? Dat vind je voortaan in de Alleo app.